შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის,დიდუბე-ჩუღურეთის, ისანი-სამგორის და ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 4 პირი დააკავეს.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის, გასაღების, გასაღების მცდელობის და გასაღების მომზადების ბრალდებით დაკავებული არიან: 1984 წელს დაბადებული ს.კ., წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი 1973 წელს დაბადებული კ.ხ., და წარსულში ნასამართლევები 1992 წელს დაბადებული რ.ა., და 1990 წელს დაბადებული დ.ს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების, პირადი და ავტომანქანის ჩხრეკის შედეგად, ასევე, ჩატარებული საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ განთავსებული ნარკოტიკული საშუალებები, „ალფა-პვპ", „მეთადონი“, და „ბუპრენორფინი".
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3, მე-5, მე-6, 18 260-ე მუხლის მე-5, 19-260-ე მუხლის მე-4, მე-5 და მე-7 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Police Arrested 4 People on Drug Charges in Tbilisi
As a result of operational measures and investigative actions conducted at different times, officers of Gldani-Nadzaladevi, Didube-Chughureti, Isani-Samgori and Vake-Saburtalo Police Main Divisions under Tbilisi Police Department arrested 4 people on drug charges.
The following persons were detained on charges of illegal purchase and storage, sale, attempted sale and preparation of sale of a particularly large amount of narcotic drugs: S.K., born in 1984; previously convicted and currently on probation K.Kh., born in 1973 and R.A., born in 1992, and D.S., born in 1990.
As a result of the personal searches and searches held in their vehicle, as well as during the investigative experiment conducted, law enforcement officers seized narcotic drugs for sale, "Alpha-PVP", "Methadone", and "Buprenorphine", from the locations indicated by them, as evidence.
The investigation is underway under Articles 260, Parts III, V, VI, 18, 260, Part V, 19-260, Parts IV, V, and VII of the Criminal Code of Georgia.